rasedusjärgsed rasvarebendid 04.01.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Esimest last oodates tekkisid mul viimasel raseduskuul kõhule rasvarebendid, kuigi kreemitasin kõhtu üsna järjekindlalt.

Kosusin raseduse ajal 12 kg võrra. Kas oli põhjuseks suur kaalumuutus või hoopis pärilikud eeldused (ka minu emal tekkisid mind oodates rasvarebendid)?

Kas on veel mingisugust lootust neid siluda/eemaldada, kui minu esimene laps on juba 4,5 aastane?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

tere!

Vastus Teie küsimustele on juba Teie küsimuses olemas. Naha elastsus on kindlasti teatud pärilikkusega ja suure kaalumuutuse korral ei veninud Teie nahk, vaid tekkisid nn. sisemised rebendid e. striiad.

On küllaltki spekulatiivne loota, et kreemitamine, lümfimassaaž, valgusravi jne striiad ära kaotab, kuid vähest abi võib nendest protseduuridest olla küll.