verevalum huulel... 16.06.08 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

elukaaslane keeras öösel külge ja sain kogemata tema küünarnukiga pihta , ning nüüd on huulel verevalum.Kuna juba nädalalõpus on üks tähtis üritus , kus pean esinduslik välja nägema siis on väga oluline , et saaksin seda kiiresti ravida.

Verevalum on 1cm x 1cm, veripunane, algselt tundus , et huul on lihtsalt verine,et pühiks lihtsalt vere ära , aga selgus et veri on naha all(nagu verevill).paistetust ei ole või on aevvu märgatav.

Kas on mõni protseduur või ravim , millega verevalumi kohta määrida ja millest abi oleks?
Kas on mõtekas verevalumi peal olev nahk kuidagi katki teha ja veri välja lasta?
Internetist leidsin sellise ravimi kirjelduse nagu Mirralgin http://www.mirra-luxe.ee/cgi-bin/form.cgi/357est?bid=32
kas sellest võib abi olla?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Apteekides on müügil mitmeid verevalumite imendumist kiirendavaid Hepariini-sisaldavaid salve ja kindlasti oskavad apteekrid neid soovitada (k.a. salv Mirralgin). Arvan, et see verehüüve on praegu liiga "paks", et nõelaga sealt midagi välja saaks imeda. Paraku soovitaksin siiski varuda kannatust ja verevalumi sinakust meigiga varjata. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree