traumaarmide jätk 06.11.06 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Oleksin siiski huvitatud ka teie arvamusest tugeva füüsilise pingutuse mõjust armkoe kasvule ? Samuti sellest, kui kaua ma peaks pigmenteerumise vältimiseks ultraviolettkiirguse eest hoiduma ?

(näotrauma oli kuu aega tagasi, armkude alles kasvab)

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Jään siinkohal ühese ja ammendava vastuse võlgu, kuna lihtsalt ei arvagi midagi füüsilise pingutuse mõjust kaugemal kehapiirkonnas paikneva armi moodustumisele. Pigmenteerumise vältimiseks soovitav esimesel 3 - 4 kuul hoiduda UV-kiirgusest (nii looduslik kui solaarium) ja kuni 1 aasta soovitan kasutada lastele mõeldud, kõrge faktoriga kaitsekreeme. Lugupidamisega, dr. Peep Pree