liigliha kõrvalestal 05.11.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Olen 22-aastane naine. Mul on selline probleem. Kõrvarõngastest tekkis mul liigliha ühele kõrvalestale ja tahaksin sellest lahti saada. See ei ole küll väga suur aga siiski häiriv. Üks kord ma juba lasin seda lõigata aga see kasvas tagasi. Kas mul on mõtet lasta uuesti lõigata ja kui kallis see on erakliinikus "Clinica"? Ma usun, et haigekassa seda ei kompenseeri.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Kahjuks, toetudes nii enda kui ka kolleegide kogemusele, pean vastama, et "liigliha" taastekke oht on uue operatsiooni kooral täitsa olemas. 100%-lt väita muidugi ei saa, kuid see on seotud inimese päriliku

eelsoodumusega "liigliha" tekkimisel.

Arvan samuti nagu Teiegi, et haigekassa selliseid operatsioone ei kompenseeri. Clinicas maksab analoogne operatsioon 2500 krooni, kuid kordan veelkord, et taastekke oht on suur, sõltumata kohast ja kirurgist.