kõhuseina plastika -- millal kõige õigem 13.05.05 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kaalusin varem u 120 kg ja olen nüüdseks suutnud oma kaalu 78 kg-ni langetada. Kavatsen maha võtta kuni 65 kg-ni. Kuna nahk, eriti kõht, on välja veninud ja ainus lahendus naha pinguldamiseks on ilmselt kirurgia, siis tekkis mul küsimus, et millal seda kõige õigem oleks teha? Kas siis, kui soovkaal on saavutatud või juba varem? Näiteks koos rasvaimuga?

Lugupidamisega
Marge

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere lugupeetud Marge! Minu sügavaim lugupidamine ja õnnitlused sellise tulemuse puhul! Kindlasti soovitan kirurgilist korrigeerimist alles siis, kui soovkaal on saavutatud, et nahapingutamise järgne effekt kaalu edasise langetamise puhul ei kaoks. Rasvaimu vajadus võib jääda ikkagi, kuid kindlasti on see siis väiksemamahulisem, seega ka vähem organismi (ja ka rahakotti!) traumeeriv.
Edu Teile! Lugupidamisega, Dr. Peep Pree