Sünnimärk või punn ninal 13.03.05 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Aastaid tagasi tekkis nina peale väike punn, alguses arvasin et on lihtsalt mädakas ja sai tulemusteta pigistatud. Ükskord talvel külmaga hakkas sügelema ja kindaga hõõrudes sai vigastada nii et hakkas veritsema. Veritses teine päris mittu tundi ega tahtnud hüübida.
Aastatega on väike punn suuremaks kasvanud ja sarnaneb sünnimärgile. Punn on praegu väikse riisitera suurune, naha värvi kuid natuke punakam.
Uurisin siin natuke netis kus selliseid ilukirurgilisi teenuseid pakutakse, kuid päris täpset vastust oma küsimusele ei leidnud.
Kas PISIKASVAJATE EEMALDAMINE diatermogogulatsiooni või krüoteraapia teel on minule sobilikud ja mida need peene nimega meditsiinilised terminid endast kujutavad. Kas on äkki vajalik kirurgiline sekkumine.
Kuidas oma probleemist vabaneda ja kuhu soovitaksite pöörduda.
Lugupidamisega Andres

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud Andres! Teie kirjelduse järgi arvan, et diatermokoagulatsioon on sobivam kui krüoteraapia. Soovitan minna selle arsti vastuvõtule, kes sellist teenust pakub. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree