kelloidarm 12.01.05 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen 25-aastane naine ja minu juba pikaajaliseks mureks on õlal kopsutuberkuloosi vaktsinatsioonist õlale jäänud kole (2,5x1cm) kelloidarm. Olen seda juba u. 3 aastat nahaarsti juures ja laserravis CO2, lämmastiku, hormoonsalvide (elocon, cutivate) ja contractubexiga lasnud ravida, kuid tulutult.... Tänaseks on laserraviarst loobunud (kuna kelloid on muutunud põletikuliseks - dermatiit selle kohal) ning soovitas kirurgi juurede pöörduda. Pole seda julgenud varem teha, kuna 80% kelliodidest pidi tagasi tulema ja kui tuleb, siis tunduvalt suurem ju, seda enam et see asub väga halva koha peal. Mis teie sellest arvate, kas on mõtet seda kirurgiliselt eemaladama hakata ja kui on, siis kui palju see operatsioon teie juures maksma võib minna?

Ette tänades,
K.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud Pr. K Kõige kindlam on tõesti "jätta kelloidarm rahule" ja loota, et see 5 - 6 aastaga "maha rahuneb" ja muutub valgeks, tasaseks ja mitte sügelevaks armiks. Kui Te aga siiski leiate kirurgi, kes arvab, et see geneetiline armistumisprotsessi eripära ei ole oluline ja Teid opereerib, siis soovitaksin kindlasti mõelda operatsiooni eelsele ja varajasele op-i järgsele kiiritusravile kombinatsioonis kirurgiaga. Parimate tervitustega, Dr. Peep Pree