nii nimetatud "biogeeliga" rikutud rinnad 06.10.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere Dr Pree,
Minul on 10 a tagasi süstitud rindadesse biogeeli.. käisin ka u. 5 aastat tagasi Teie vastuvõtul oma nooruses tehtud lollust kurtmas , siis ei olnud Te veel sellistesse rindadesse proteese asetanud. Tahaks küsida, kas nüüdseks olete sama probleemiga naisi aidanud ja kui edukalt? Ise sooviksin lähima aja jooksul oma rinnad korda teha lasta , nimelt sooviksin rinna proteese. Ühte rinda on u 6 aastat tagasi lõigatud , tehti sektor resektsioon(suur kõva geeliga täidetud tükk) ja selle tulemusena on üks rind nüüd väiksem ,kui teine. Muidu mingeid muutusi rindades ei ole täheldanud , ainult need süstimisest tekkinud sidekoestunud komud. Oleksin täiesti nõus isegi veidi suuremate armidega, tõesti sooviks lõpuks ometi sellele probleemile lahendust leida.
Ette tänades!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Tänaseks on küll kõigil Eestis tegutsevatel ilukirurgidel "ebameeldivaid" kogemusi biogeeliga patsientide osas. Minu tänane arusaam on jätkuvalt selline: kõigepealt OÜ-s Mammograaf täpne ultraheli jm. diagnostika, seejärel samas ultraheli-kontrolli all biogeelist rindade puhastamine aspiratsioon-meetodil ning seejärel alles proteeside-operatsioon. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree