operatsioonijärgne taastumine 29.07.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

tere!
Umbes kuu tagasi käisin rindade suurendamise ja tõstmise operatsioonil. Mul oli väike rind, mis oli peale imetamist ka lõtv ja allavajunud. Protees pandi lihase alla. Ja praeguse seisuga on mu rinnad koledad ja kandilised, proteesid on liiga kõrgel ja rinnad endiselt pisut rippu. Arst väitis peale opi, et protees vajub umbes kuu jooksul allapoole ja seejärel jääb rind juba ilus. Nüüd viimane kord rääkis ta juba kolmest kuust.... Ise ma ei märka, et see protees oleks üldse peale turse kadumist natukenegigi allapoole liikuma hakanud. Ausalt öeldes olen täielikus masenduses, sest pilt on ikka väga silmatorkavalt kole ja kuna ma ei tohi proteesi allavajumise lootuses ka rinnahoidjat kanda, siis pole seda ka võimalik eriti varjata. Kas selline proteesi allavajumise ootamine on normaalne, sest arst ei rääkinud ennem operatsiooni sellest midagi? Või peaksin arvama, et op on siiski ebaõnnestunud ja hakkama otsima uusi võimalusi selle inetuse korrigeerimiseks? Nagu näha, olen masendusest juba unetuks muutunud....

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Kindlasti tasuks oma arsti juttu uskuda, sest proteeside "vajumine" võib tõesti kesta rohkem kui üks kuu ka minu kogemuse järgi. Eriti, kui protees on asetatud lihase alla. Arvan, et unetuseks küll põhjust ei ole, sest kindlasti soovib Teie kirurg koos Teiega parima teid rahuldava tulemuseni jõuda. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree