Ülemiste silmalaugude opeatsioon 22.08.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Lp. Dr Peep Pree! Septembris ootab mind ees silmaaugude operatsioon. Konsultatsioonis sain teada, et seda teostatakse kohaliku tuimestusega. Kardan väga, et see saab valus olema. Küsimus: kas on see väga valus ning kas soovitate operatsiooni läbi viia üldnarkoosiga? Lugupidamisega.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

On täiesti loomulik, et Te kardate - meil on alati hirm teadmatuse ees!

Kindlasti on kohaliku tuimestuse korral tuimestusaine-süstid ebamugavad, isegi valusad (meenutage hambarsti juures käimist ja sealseid tuimestus-süste). Nii meie kliinikus kui ka kogu maailmas tehakse enamik laugude operatsioonidest kohaliku tuimestusega. Just pigem hirmu pärast ongi meie kliinikus võimalus valida ka laugude operatsioon kerge üldnarkoosiga. Kuna ka narkoos on seatud omade riskidega ja on loomulikult kulukas, peaksite lõpliku otsustuse siiski ise tegema.