kunstrinnad ja seks 17.10.03 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen kuulnud, et peale rinnasuurendamise operatsiooni(proteesidega) võib kaduda rinnanibude tundlikkus. Millest on see tingitud ja kui suurel protsendil Teie poolt opereeritud rindadest on see juhtunud. Kas tundlikkust on võimalik taastada?
Kas kunstrinnad jäävad katsumisel samavõrd pehmeks kui loomulik rind või on sellel mingid eripärad ja kui tugevalt tohib üldse kunstrindasid katsuda, kas on ka mingi oht, et kunstrinnad võivad katki minna. (kõik need küsimused on ajendatud sellest, et kas kunstrindade paigaldamisega võib langeda ka seksuaalelu kvaliteet, eelkõige rindade tundlikkus ja kohustus pidevalt kontrollida, et mees liiga tugevalt rinda ei pigistaks)

Lugupidamisega,

murelik

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere "murelik"!
On tõesti õige, et rinnanibude tundlikkus pärast rinnasuurendusoperatsiooni võib olla muutunud, kuid reeglina on see siiski möööduv ja vaid üksikjuhtudel jääb püsiv rinnanibude tundlikkuse kadumine. Minu praktikas on rinnanibude tundlikkuse muutumine olnud üliharvaks probleemiks, mistõttu ei oska vastata % osas. Erinevate proteesimudelite kasutamisel on ka erinev tulemus rindade pehmuse osas, kas vägagi loomulikud või "natuke liiga pringid, et olla tõsi". Proteesidega suurendatud rindade katsumisel küll mingit "purukspigistamise" ohtu ei ole, küll võivad proteesid puruneda rindkere traumadega seonduvalt või ka "iseeneslikult" aastakümnete möödudes. Tahaksin loota, et rindade suurendamise järgselt seksuaalelu kvaliteet ei lange vaid hoopiski paraneb.
Lugupidamisega, Dr. Peep Pree