natural 12.03.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

kas on vöimalik rindu väheselgi määral suurendada ilma kirurgilise sekkumiseta? Olen kuskilt lugenud,et on olemas mingid tabletid selle jaoks.Kui on,siis millised vöivad olla körvalmöjud?Silikoonist vöörkehade sisestamine tundub väga ebaloomulikuna.Millised vöimalused antud hetkel üldse olemas on?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Täna loetakse kogu maailmas rindade suurendamisel KÕIGE VÄIKSEMA RISKIGA võimaluseks suurendusoperasioonid proteesidega. Ammu on loobutud võõrmaterjali-täiteainete süstimisest rindadesse, kui väga suure tüsistuste-probleemide riskiga protseduurist.

Kdlasti suurenevad rinnad üldise kehamassi suurenemise (kosumise) korral rinnanäärmetes olevate rasvarakkude suurenemise arvelt. Teatud mõju omab ka rinnalihaste treenimine, kuid see võib viia ka rasvkoe vähenemisele rinnanäärmetes, mis annab rindkerele küll treenitud välimuse, kuid naiselikud rinnad hoopis mahult vähenevad.

Juhul kui on tegemst rinnanäärmete ala-arenguga, on mõeldav abi saada ka hormoon-ravist, kuid selle otsustamine ja vajadusel ravi korraldamine jäägu kindlasti Teie günekoloogi otsustada, sest hormoon-ravi "naabri-naise tarkade nõuannete" järgi võib viia väga tõsiste tervise-probleemidele.