Alkoholi võõrutussündroom Autor: Jaanus Mumma

Alkoholi võõrutussündroom ehk alkoholi abstinentsisündroom tekib pideva joomise või joomahoo katkestamisel või tarbitava alkoholikoguse järsul vähendamisel. Võõrutussündroomile ehk -seisundile on iseloomulikud üheaegselt esinevad psüühikahäired, kehalised vaevused ja samas pidurdamatu tung alkoholi järele. Uue alkoholiannuse manustamine leevendab ajutiselt võõrutusnähte (abstinentsinähte). Psüühilistest häiretest on esiplaanil ärevus, rahutus, masendus koos süütundega (kassiahastus), unehäired, hirmutunne, raskematel juhtudel hallutsinatsioonid, luulumõtted, teadvushäired. Kehalistest sümptomitest on iseloomulikud värisemine, higistamine, kõrgenenud vererõhk, südamepekslemine, janutunne, peavalu, iiveldus, oksendamine, jõuetus, krambid.

Olenevalt alkoholi tarvitamise kestusest, kogustest ja inimese üldisest tervisest võib võõrutusseisund olla kerge, keskmise raskusega või raske. Lisaks võib sellega kaasneda tüsistusi, nagu psühhoos või mõni tõsine kehaline haigus. Kerge ja keskmise raskusega võõrutussündroom taandub ise umbes 3–5 päevaga. Raske ja tüsistunud võõrutussündroom vajab aga meditsiinilist sekkumist, et vältida püsivaid tervisekahjustusi (ajukahjustus jm).

Nõuanded sel teemal

Käte suremus

Tere
Mis võiks põhjustada käte, eriti paremal käel, surinad nagu sipelgad jookseks. Peaaegu igas asendis nii üüsel kui päeval.

Tänudega

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Sageli on põhjus kitsas närvikanalis randmeliigese all mis põhjustab käenärvi kompressiooni. Tuleks vältida tööde ajal sõrmede pigistamist rusikasse, öösiti aga püüda magada sirge randmeliigesega. Abi ...

Loe edasi

Vahel hommikuti krambid jalgades

Vahel hommikuti on krambid jalgades ehk on mõne vitamiini puudusest
Mis vitamiin aitab jala krampidele?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Põhjus võib peituda hoopis veremineraalides, eelkõige magneesiumipuuduses. Mg. võiks tarvitada toidulisandina.

Dr. Ain Pajos
Neuroloog

Loe edasi

Terav valu alaseljas paremal - eriti lamamisasendis olnuna & püsti tõustes

Tere
Olen alaselja pideva nn näriva valuga elanud kindlasti viimased ca 2 a, kuid nüüd, alates juuni alguse ühest hommikust, kus ärgates ei saanud pea paremale jalale astuda, on valu muutunud ägedaks ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui valu kiirgub ka jalga tuleks ühendust võtta neuroloogiga tehes enne läbi perearsti ka pildi nimmelülidest. Soovitav on vältides valu põhjustavaid liigutusi siiski proovida teha harjutusi seljale ja ...

Loe edasi

Valu kaelas

Küsimus seoses ägeda kaelavaluga. Peale mitmenädalast ägedat ülemiste hingamisteede viirusinfektsiooni (põskkoopapõletik-kõrvapõletik) tekkis peale paranemist ühel ööl närvipõletik kaela piirkonnas. Nii, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui probleem mõne päevaga ei lahene, oleks mõistlik rääkida perearstiga. Kui varem on läbi tehtud kaelatrauma, tuleks teha ka kaelapilt ja konsulteerida neuroloogiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika

Loe edasi

neuropaatia?

Tere!
Sümptomid sellised:
peanahk katsudes valus,kohati torkiv tunne, lõua alt justkui kisuks.
Algas aasta tagasi keele tuimusega, mis on vähehaaval kandunud edasi kogu suuõõnele ning ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kaeladiskide probleemid võivad põhjustada valusid ja tundehäireid kätes, mitte aga suuõõnes ega kõris. Kui kurguarst probleemile lahendust ei leia, tuleb kohtuda neuroloogiga.

Dr. An Pajos
Loe edasi

Ärevus

Tere viimased päevad kuidagi paha olla pea nagu oleks vatti täis ja surumise tunne peas vahel ka surub lõualuud kokku lisaks on kõhus halb ja ajab iiveldama ja torkeid kätes jalgades ja vahel mingid torkeid ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoliselt küll. Kui vererõhk ja EKG on olnud varem korras, siis ainus viis kuidas ise saab närvisüsteemi tasakaalustada on regulaarne füüsiline koormus - treening.

Dr. Ain Pajos
Neuroloog
Loe edasi

Puupillid

Tere

Laps 3 kuune ning hakkasin märkama, et tema puupillid on erineva suurusega. Arent vastab eale. Mis see võiks olla?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Küsimusega tuleb pöörduda lastearsti poole.

Dr. Ain Pajos
Neuroloog

Loe edasi

Jalavalu

Tere!
Olen 57-aastane liikuv ja toimekas naine. 20.aprillil hakkas parema jalalaba väliskülg valutama. Traumat ei ole olnud, Kederkondi juure palju väikeseid veresoonu ja nagu äralöödud koha kollasus. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Võimalik on nimmelülidevahelise diski kahjustus mis pigistab jalanärvi. Võiks teha läbi perearsti rö pildi nimmelülidest ja tulla neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
Loe edasi

Seljavalu

Saatedgn: seljavalu kiirgumiseg vasakusse säärde
RG020313 Nimmelülide röntgenülesvõtted (lamades, otseülesvõte AP ja külgülesvõte)
Lülisamba nimmeosas füsioloogiline lordoos lamenenud. Lülikehade ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Võimalik on nimmelülidevahelise diski kahjustus mis ärritab jalanärvi juurt põhjustades suremistunnet ja valu jalas. Asja täpsustamiseks tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Loe edasi

jalad ja selg kanged kuid ei valuta

hommikul kui ärkan või kui isegi päeval liiga kaua istun siis tõustes on kõik liigeseg kanged ,hiljem muidugi enam pole ,valvaigisti teeb asja paremaks.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on liigeste probleemiga. Asja täpsustamiseks tuleb pöörduda reumatoloogi ja ka ortopeedi poole.

Dr. Ain Pajos
Neuroloog

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi