nn. krooksumine 24.10.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen noor naisterahvas. Alates maikuust tulevad mul maost röhitised. Vahetevahel on ka kõrvetised, kuid mitte alati. Käisin ka perearsti juures, ta kirjutas (nii igaks juhuks) mulle maohaavade ravimit, kuid see ei muutnud midagi. Ise olen tähele pannud, et nüüd, kui ma olen kohvi joomisest loobunud, on olukord natuke paranenud. Öelge palun, kas maost pidevalt väljuvad gaasid ehk nn. krooksumine võib olla mingi tõsisema haiguse tunnuseks? Või oskate te soovitada mingit ravimit, et gaase vähendada.

Kersti.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!Noorel naisterahval on väga vähetõenäone, et nn. krooksumine on tingitud raskest seedetraktihaigusest. Inimene rääkides ja hingates paratamatult ahmib öhku ka makku, mis tavaliselt loomulikul teel (soolest) väljub. Teatud situatsioonides nagu stress vöib ka makku sattuva öhu hulk suurem olla, mis siis röhatistena välja lastakse. Möningatel juhtudel on ka liigsete rõhatiste tekke põhjuseks söögitoru alaosa sulgurlihase nõrkus. Selle sulgurlihase toonust langetab veelgi kohvi, näiteks teatud mahlad, suitsetamine, ka piparmüntti sisaldav närimiskumm. Seega nendest riskifaktoritest hoidumine võib ka kaebusi leevendada. Kahjuks pole universaalset ravimit, mis siin aitaks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

mao reflukshaigus?

Mul oli väga hea meel, kui avastasin, et Kliinik.ee-sse on lisatud veel käesolev rubriik. Jõudu Teile doktor Remmel!

Ja nüüd läheksin oma probleemi juurde.Olen 24-aastane naine. Ligi aasta ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!

Reflukshaiguse peamiseks põhjuseks on see, et hape maost satub söögitorusse. Osaliselt on selles süüdi söögitoru alosa sfinkteri (sulgurlihase) nõrkus, teiselt poolt on ka tõenäoliselt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi