reflukshaigus 30.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen mures nii oma 5 a poja kui 27 a mehe pärast - mul on tunne, et neil mõlemal võib olla reflukshaigus. Kuidas seda diagnoositakse? On see päritav? Mehe isal on ka tihti mao ülihappesus...

Suured tänud vastuse eest ja kena aasta lõppu

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Refluksahigsut diagnoositakse kliiniliste kaebuste põhjal, seejuures tähtasimaks tunnuseks on kõrvetiste esinemine. Endoskoopiliselt täpsustatakse veel söögitoru põletiku esinemine või puudumine.
Põnevaid leide!
Dr Kariis