Mure kõhuga 14.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

tere
Kirjutan oma mehe nimel. Ta on 21 a. endine sportlane ja hakkas kõik sellega, et mehel oli väga tihti kõht lahti. Hiljem hakkas ta kaebama pidevaid kõrvetisi ja valu kõhus.Kõrvetamine algas alati peale sööki. Kuna töö on pingeline ja arstidega just "sõber" ei ole siis käis ta tööl arstil kes kirjutas talle 2 pakki raniberli siis 2 tab. päevas. Nüüd rohtu võttes kõrvetisi ei ole ja valu ka mitte aga niikui sööb rasvasemat toitu on kõht täiesti lahti ja kui tablet ununeb on paari tunni pärast kõrvetised ja valu tagasi. Ka tugevad röhitised on hakanud käima.
Millega võiks olla tegemist kunagi olevat ka mao ülehappesusega tegemist olnud tal. Kas maohaavad või hoopis kaksteistsõrmik.
Tean et ta peaks pöörduma ka arsti poole aga neid ta just eriti ei armasta ja selleks vaja ka palju saatekirju perearstilt et müõka neelama saada.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Kui arste ei armasta, siis tuleb kannatada. Vägisi kedagi aidata ei saa.
Otsatarbekas oleks täpsustada diagnoos ja määrata ravi. Tõenäoliselt on senine taktika olnud asjakohane, aga poolik.
Dr Kariis