kõht 06.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 40 aastane naine. Juba kolm nädalat olen hädas kõhuga.
See on punnis, vahel kostab mürinat, on iiveldustunnet.Kui vajutan kõhule, valu ei ole aga mõnikord ajab iiveldama. Kõhus on nagu pakitsev tunne kui istuda.
Isu on hea. Tühjendan end hommikuti ja siis põhjalikult, Tualetti pean külastama mitu korda järjest. Väljaheide on vedel ja mingite tükkidaga.
Kuna see on kestnud nädalaid, siis mure muudkui kasvab. Äkki polegi tavaline
seedehäire. Piima minu organism ei talu ning seda ma ei joo. Sama on õuntega. Mul on olnud selliseid olukordi, et kui ma kohe midagi ei söö, hakkab mul sees paha.
Tänan vastuse eest

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Ilmselt on tegu seedehäirega, mille leevendamiseks saate hetkel kasutada vaid koduseid vahendeid alates kummeli teest. Halba ei tee ka gaase siduvate ainete tarvitamine (valik apteegis rikkalik). Kui ei lahene nädalaga, tasub siiski kontollanalüüsid teha sooleifektsioonide suhtes.
Dr. Kariis