Chroni tõbi 24.11.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Püüdsin internetist mingisugust infot otsida selle haiguse kohta, aga ei leidnud. Äkki seletaksite pisut lähemalt millega tegu ja kuidas ravida?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Internetis on infot väga palju, olen andnud ka konkreetseid aadresse nii saksa kui inglise keeles.
Tegu on kroonilise põeltikulise segmentaarse seedetraktihaigusega, millel võivad olla ka soolevälised sümptomid. Haiguse põhjust ei teata. Haigusprotsess on seotud autoimmuunse reaktsiooniga. Haigus nõuab pidevat ravi. Ravi määrab arst sõltuvalt konkreetsest haigusjuhust.
Dr Kariis