Söögitoru pöletik 28.05.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Mul on olnud varem kaksteists.soole haavand.Nyyd pikemat aega tunnen kurgus ängistust.sain teada,et on söögitoru pöletik(reflux) .
Sooviks midagi rohkem selle haiguse kohta teada.Mida selle haiguse puhul tohib teha (syya,juua) ja mida ei.Ning ,mis ravi Te soovitate?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Reflukshaigust nimetatakse ka mao-söögitoru tagasivoolu haiguseks, mille põhjuseks on alumise söögitoru sulguri talitlushäire, mis võimaldab maosisul sattuda söögitorusse, vahel koguni suhu. Kuna söögitoru ei talu hapet, tekivad kõrvetised ja söögitoru limakseta kahjustus, mida endoskoopial põletikuna kirjeldatakse. Sööge vähem korraga ja vältige gaseeritud jooke. Ravimite saamiseks tuleks tulla arsti vastuvõtule.
Dr. Kariis