tükk söögitorus 19.04.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 3 päeva tundin et kaela keskosas on ilmselt söögitorus mingi tükk. toit nagu kinni ei jääks aga samas on aru saada et tükk on ikkagi söögitorus mitte kurgus.Tunnen seda ka niisama mitte ainult neelates. Olen 28 aastane naine. kas tegemist võib olla söögitoru kasvajaga või millegi muuga. Kuskil valusid tundnud pole ega ka mud ebaharilike sümptomeid.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Neelamishäire korral tuleks kindlasti selgeks teha, kas söögitoru on vabalt läbitav. Valikmeetodiks on endoskoopiline uuring, mida soovitan teilegi.
Dr Kariis