Kõhugaasid. 21.01.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 32 a. naine ja peale äsjast rasedust ning sünnitust on mul tekkinud probleem kõhugaaside pidamatusega - ma ei suuda kontrollida nende väljumist (st. on pidev oht avalikus kohas rumalasse olukorda sattuda) ning ka on gaasidel väga tugev ning ebameeldiv lõhn. Enne rasedust sellist muret ei olnud. Millised toiduained tekitavad sellist vänget lõhna ja kas ma saan kuidagi õppida taas end kontrollima?

Aitäh.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Konkreetset toiduainet, mis annab vänget lõhna kõhugaasile on küll raske nimetada. Usun, et see probleem leiab lahenduse kuna sünnitusest siiski vähe aega möödas.

TR