Nabast paremale kõht valutab. 16.01.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem hakkas juba 2000 aasta sügisel, kui UHs leiti sapikivid (mul olid ka pidevalt kooliku-valud). Sama aasta sügisel tehti laparoskoopia. Peale lõikust on vaevanud mind pidev kõhulahtisus ning veri ja lima väljaheitel. Koloskoopial oli normleid.

Valud jätkusid endiselt. 2001 aasta jaanuaris viibisin haiglas ja tehti ERCP, mille käigus laiendati papilli ja sapiteedest leiti ka teelusika täis kiviliiva. Siis pikemaks ajaks valud kadusid.

Kuid nüüd on jälle poolteist nädalat olnud samasugused torkivad teravad valud ja samas kohas. Valu kiirgab aegajalt selga nimmepiirkonda ja paremasse õlga. On ka puhitustunne kõhus, iiveldushood, röhitised, kohatine nõrkus, pearinglus. Esineb palavikku temperatuuriga kuni 37,5 kraadi pea igapäevaselt.

Enam - vähem samaaegselt eelpool mainitud kaebuste ilmnemisel juhtus mul ka üks äpardus - soolde sattus vatitikk, mis pole senini väljaheitega väljunud. Kuna päraku ümbrus on üsnagi valulik, siis määri(si)n vatitikuga sinna vaseliinõli, et tualetis käies ei oleks nii väga valus.

Kas minu enesetunde halvenemine võib olla tingitud ka sellest mainitud võõrkehast? Ja juhul kui see ise välja ei tule, siis kas pean uuesti läbi tegema koloskoopia või mingi muu, et seda kätte saada.

Tänan!

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

TereVatitükk kui selline peaks küll ise välja tulema. Kui valud on täpselt sellised kui enen kivide leidmist sapiteedes, siis eelkõige soovitaks mõelda samale hädale.Jääkkivi?

Koloskoopiaks küll vajadust ei näe.

TR.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

Milliseid uuringuid teha ?

Tere !

Kõht valutab ja on lahti, aeg-ajalt kinni. WC-s käimisel tuleb verd. Milliseid analüüse teha ?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere!

Rektoskoopia.

Dr Kariis

Loe edasi

kummaline kõhuvalu

paar nädalat tagasi muutus kõht naba juurest hellaks - st. kõhtu ei valuta, aga kui püksivärvel vms. kõhtu soonib, tekib tuim valu . Vahepeal kadus valu ära, kuid pärast suuremat söömist, lõi laps kogemata ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Olen juba korduvalt soovitanud alustada perearstist, nii on meie tervishoiusüsteem ülesehitatud, et kõik saab alguse ja lõpeb perearstil.
Dr Kariis

Loe edasi

kõhuvalu

Tere! Olen 27-aastane naine. Mul on pidevalt kõhuvalud, mis on nüüdseks kestnud natuke üle aasta. Valutab just alakõht, nabast allapoole ja keskelt kahelt poolt küljelt. Valuga kaasnevad gaasid, alakõhu ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!Lugedes Teie kaebusi ning koloskoopial leitud normi leidu, arvan, et kõige tõenäosem on, et tegemist võiks olla colon irritabilega ehk maakeeli soole ärritussündroomiga. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi