SEEDEHÄIRED 14.12.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

MUL ON PIDEV PROBLEEM KÕHUKINNISUSEGA. MU SEEDIMINE ON VÄGA

AEGLANE, VAHEL VÕIB 3-4 PÄEVA MÖÖDA MINNA ILMA ,ET MUL OLEKS KORD-

AGI VAJADUS `SOOLT TÜHJENDADA`. SEE AJAB AGA KÕHU PUNNI JA TEK-

VAD GAASID. SEE HÄIRIB MIND VÄGA JA MA TAHAKSIN TEADA KAS SELLE

VASTU ON KA RAVI.

ETTE TÄNADES.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Kõhukinnisuse vältimises esmane on oma toiduratsioonides korrektuuri tegemine (kiudainete rikas toit, adekvaatne vedeliku tarbimine), paras füüsiline koormus (ka jalutamine) ja kindlasti tuleb üle vaadata kasutatavad ravimid, viimaks mõni neist soodustab kõhukinnisuse teket.

Alles järgmises nimekirjas tulevad lahtistid.

Seega imeravimit pole, kõik algab toitumistavade muutmisest.

TR.