autoimmuune hepatiit 13.12.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 20 aastane noormes.

1 aasta tagasi vereproovi tehes sain teada et minul on c hepatiit, jäeti essentsiale forte

ravile ja kui tuli aeg otsustamiseks kas edasi minna interferooni ravile ,tehti maksa biopsia, millest selgus et on krooniline

autoimmuune hepatiit. raviks määrati methylprednisol ja Imuran. esimene on nendest kataboolse toimega, mis mind kurvaks teebki, tegelen ise spordiga, suvega kaotasin 8 kilo (ilma prednisolita)viimati

millest õnnestus tagasi saada ainult 2 kg, peale methylprednisoli alustamist ei taha sinna kaalu peale enam minna.

sooviksin teada mis vahe on nendel kahel haigusel ja milline on selle haiguse kulg ja kas ma vabanen sellest.Selle haiguse kohta on väga vähe infarmatsiooni võib küll leida c ja b hepatiidi kohta.

Ettetänades teid.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Kroonilise C hepatiidi ja autoimmuunse hepatiidi koos esinemine on üliharuldane (eriti meestel). Ravi üsna komplitseeritud. Ainult maksabiopsia alusel POLE VÕIMALIK õelda, kas maksakahjustus on tingitud viirusest või immuunmehhanismidest. Eelkõige näitab seda kumb maksa kahjustavatest mehhanismidest prevaleerub autoantikehade tiiter, viiruse tase jpm.

Palun võtke ühendust minuga, vaatame need asjad korra koos üle.

TR.