piimavaba dieet 05.12.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas piimavaba dieedi puhul, kui inimesele on vastunäidustatud piimasuhkur, tohib tarbida hapendatud piimatooteid nagu näiteks jogurt või keefir?

Tänan!

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Reeglina inimesed, kel on hüpolaktaasia taluvad tõesti hästi hapendatud piimatooteid. Tegelikkuses määrab kõik see, missugust piimaprodukti inimene tarbida võiks kaebuste teke peale seda. Kui Teil on piimasuhkru talumatus ja kaebused peale tarbimist vähesed, siis on see lubatav kindlasti. Alati tuleb aga arvestada sellega, et piimatoodetest saame me peamise kaltsiumi, seega rangete dieetide puhul kaltsiumi asendus on hädavajalik. Juustu saavad need inimesed kindlasti süüa.

TR.