Gaasid 19.11.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Ühes eelnevas vastuses märkisite, et gaaside teke soolestikus oleneb toitumisest. Vaevlen viimased 2-3 aastat iga päev gaaside käes, kuigi toitumises mingit muutust ei ole olnud. Minu arust tekitab mul küll gaase iga toiduaine. Eelmine aasta olin ühel korral haiguslehel, mida põdesin seda ei teagi, sümptomiteks olid "punnis" kõht ja palavik 38 kraadi. Paastusin paar päeva, siis läks kergemaks. Jaoskonna arst ei osanud midagi arvata. Sooviksin siiski teada, kas peale toitumise võib veel midagi gaaside teket põhjustada?

P.S. Kasutan espumisani, natuke vist aitab.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!Gaasi teke oleneb tõesti peamiselt sellest mismoodi inimene toitub. Kindlasti oleneb ka sellest kui palju inimene rääkides ja süües õhku sisse ahmib. See on see, mida me ise tähele ei pane.

Võib olla tasuks mõelda kas ei ole viimaks seotud liigne gaasi teke rõõsa piima talumatusega, hüpolaktaasia võib välja kujuneda ka vanemas eas.

Espumisaani julgeks soovitada alati.

TR.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

Gaasid

Tere.

Viimsed 4 kuud on mul esinenud iga päev gaasid. Minu probleemiks on just see, et gaasid ei välju pidevalt, hoopis jäävad kõhtu mulksuma, seega ka kõht aeg ajalt valutab.
Kuskil ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Arvan, et on.
Mina soovitaks siiski esmalt reguleerida oma sooletöö.
Dr Kariis

Loe edasi

gaasid kõhus

tere,

kas te võiksite selgitada, millest tekivad gaasid kõhtu ja kuidas neist kõige efektiivsemalt vabaneda?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Nüüd läheb füüsikaks. Gaas kas tuleb väljast sisse (õhupalli täispuhumine) või tekib kohapeal (taigna kerkimine).
Vastava põhjuse likvideerimine kõrvaldab ka gaasi olemasolu.
Dr ...

Loe edasi

gaasid

mul on gaasid, juba pikemat aega ja ise ära ei lähe. mida teha? gaasid annavad endast märku eriti suitsu tehes ja õunu süües. ja neid on võimatu kinni hoida. väga palju on juba piinlikke hetki olnud sõprade ...

Vastas dr Toomas Kariis

Õunad on sagedaseim kõhutuulte tekitaja. Suitsetamine kiirendab seedetrakti talitlust ja soodustab gaaside väljumist. Antud kontekstis tuleks esmalt piirata õunu ja siis suitsetamist.
Dr Kariis

Loe edasi

gaasid

tere!
muret teevad kõhugaasid. need on olnud juba väikesest peale, kui alles nüüd avastas kooliarst, et need on gaasid. Sel ajal kui mul gaasid on, on mul
tohutult valus, käia ei saa ( kui ...

Vastas dr Toomas Kariis

Soovitan mõlemas küsimuses konsulteerida gastroenteroloogiaga. Päraku lõhe on ravitav. Kõhugaaside põhjus vajab selgitamist. Ka seda vaevust saab leevendada.
Tervist soovides,
Dr. Kariis

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi