Kõhuvalud 14.11.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Remmel,

olen 30a. naine. Viimased paar nädalat on mind vaevanud öised kõhuvalud. Mitte iga öö, aga keskmiselt iga teine öö ärkan tugeva kõhuvalu peale. Vahest kohe peale uinumist, vahest paar tundi enne tavalist ärkamist. Valu asukoht on rindade all täpselt keskel ja sellest allapool on selline tunne, et kogu kõht on valu täis. Valu ajal on selline tunne, et ei saa mitte üheski asendis olla. Kui püsti tõusen siis on tunne, et ajab oksendama. Oksendanud siiski ei ole. Siiani on valud kestnud umbes 50 min ja siis iseenesest möödunud. Päeval ei ole ma kunagi selliseid valusid kogenud. Või kui siis ebamugavat surumis- voi pingetunnet allpool kõhus.

Lisaksin veel siia, et äesoleva aasta augustis diagnoositi mul hüponatreemia, mis oletatavalt oli tingitud Zolofti kasutamisest (7 kuud). Lõpetasin arsti korraldusel Zolofti kasutamise päeva pealt ja nädala pärast ei olnud ka verepildis enam hüponatreemiat. Peale Zolofti lõpetamist algasid aga need pingetunded alakõhus, mis vahepeal on ja vahepeal jalle ei ole. Öised kõhuvalud aga muutuvad järjest piinavamaks. Olgugi, et nad ei kesta kaua, oli viimane hoog nii väljakannatamatult valus, et oigasin peaaegu kõva häälega. Olime juba teel kiirabisse, kui valu järsku taas iseenesest kadus ja kogu öö möödus valutult.

Mis on Teie arvamus? Kas võib tegu olla lihtsalt üleliigse stressiga või peaks pöörduma spetsialisti poole ?

Ette tänades,

K.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!Nagu ma aru saan, on need valud siiski peamiselt öösel ja ülakõhus. Sagedasem võimalus oleks siiski 12ss haavand sellisel puhul, mida on võimalik diagnoosida täpsemalt endoskoopiliselt. Soovitan antud juhul kõll pöörduda spetsialisti juurde.TR.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

tugevad kõhuvalud

Tere

Olen 23 a. noormees. Viimased 4 päeva on vaevanud mind hoolised tugevad kõhuvalud. Päris tihit esinevad need just pärast söömist. Kõht on ka tihi "lahti". Samuti puudub söögiisu (maksimaalelt ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Loodame, et arst oskab öelda. Diagnoosimise juures on olunline haigussümptomite kirjeldus, suunatud diskussioon ja haige vaatlus. Teie kirjeldatud kaebused lubavad siiski eeldada, et jõuate ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi