kõhuvalu 31.10.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

10 aastasel poisil hakkab kõht valutama peaaegu iga kord peale söömist.

Imikuna viskas tugevalt toitu tagasi, praegugi kurdab, et midagi nagu kipub pidevalt üles tulema. 3 aastaselt põdes mingit kõhuhaigust, millele mingit

põhjust ei leitud, kõht oli üle 3 kuu järjest lahti, ükski analüüs midagi halba ei näidanud.

Peale seda kaotas söögiisu, nüüd sööb ainult suure sundimise peale ja imenatuke.

Näeb hirmus kõhna välja, ise räägib, et kõht oleks nagu tühi küll, aga nii kui toitu näeb, hakkab iiveldama ja midagi alla ei lähe. Perearst ütleb, et sellises vanuses lastel ikka kõhud valutavad jne. (st.saatekirja ei saa)

Mis Teie sellest arvate? Kas kuskil on Tallinnas ka eraarstide vastuvõttu kuhu ilma saatekirjata pöörduda saaks?

Tänan

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!Väga raske antud kirjelduse järgi midagi konkreetsemat õelda. Tösi on küll see, et enamusele lapseea kõhuvaludest mingit silmaga nähtavat põhjust seedetrakti uuringutel ei leia. Tavaliselt on tegemist siiski mingi stresssituatsiooniga. Erandiks siin vast töliaakia ehk teraviljavalgu talumatus, mille diagnostikas on teatud spetsiifilised uurimismeetodid olemas, mida valdavad eelkõige gastroenteroloogid, nii need kes tegelevad lastega kui ka need kes täiskasvanutega.

Ilma saatekirjata saab põhimõtteliselt minna kõikides haiglates spetsialistide juurde, sel juhul tuleb aga maksata nii visiiditasu kui ka uuringute eest vastavalt haigekassa hinnakirjale (enne peaks muidugi registratuuris aeg kinni panema).

Kuna tegemist siiski lapsega siis soovitaks eelkõige Tallinna Lastehaiglat või TÜK Lastekliinikut.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

kõhuvalu naba piirkonnasTereolen 25 aastane naine. Olen 3-ndat kuud rase. Muret teeb mulle kõhuvalu, mis tekkis mul peale sööki nabapiirkonnas. Arvan ise, et see valu ei ole seotud raseduse ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!Kui olete rase, siis esmaselt peaks siiski nõu pidama oma naistearstiga. Raske on mingi konkreetse haiguse võimalikkuse kohta siin nõu anda.TR.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi