Valulikkus rinnaku taga 07.03.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Umbes 3 nädalat tagasi söömise ajal tekkis tugev luksumine, mis kestis umbes 30 min ja oli valulik. Pärast seda olen tundnud valulikkust rinnaku taga nii neelatamise ajal, kui ka mitte süües. Proovisin kaks nädal aega süüa vedelaid toite, neelata väikestes kogustes, hoidusin kuumast ja külmast toidust. Kahjuks vaevused püsivad ja valulik rõhumistunne kestab. Kas peaksin pöörduma perearsti poole või läheb valulikkus ise üle ?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Minu praktikas on olnud haigeid, kellel on sarnaste kaebuste puhul esinenud söögitoru põletik. Gastroskoopia oleks seetõttu põhjendatud. Tuleb pöörduda gastroenteroloogi poole.
Edu,
dr Kariis