Gastroskoopia 01.03.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Tundsin pikemat aega et süda paha,suhu tuleb pidevalt nagu vedelik,maos vaevas ja lasin teha gastroskoopia. Diagnoos järgmine: Söögitorus enne kardiat väikesed erosioonid. Arst midagi lähemalt ei seletanud, palun vähest selgitust, mida see tähendab,kas on vajalik mingi ra
vi.Kaks kuud sõin ka reflukshaiguse vastu tablette. Tänan Teid!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Näete - keegi juba otsutas, et ravi on vajalik. Tubli, et ennast ravite.
Erosioonid söögitorusse tekivad tavaliselt hapu maosisu sattumisel söögitorusse tekitades seal söövitust. Nimelt ei ole söögitoru limaskest happekindel nagu maos. Raskematel juhtudel või söögitorust leida ka happe toimest tingitud haavandeid, isegi ahenemisi.
Siiski tundub haigus olevat rohkem vaeva tekitav kui ohtlik. Raskeid söögitoru tagasivooluhaigusega haigeid õnneks ei kohta sageli.
Tervitan,
dr Kariis