kaksteistsõrmiksoole haavand 25.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen pika-ajaline haavandihaige (ca 16 aastat), 31 a. mees. Nn. mõõka olen neelanud vähemalt 6-7 korda, iga kord on haavand ka kinnitust leidnud, ca 5-6 mm diam. Varasemad ravi meetodid tulemust ei andnud, kuni tuli päästev kolmikravi. See aitas, olin poolteist aastat valudest vaba. Kahjuks oma-enese rumalusest keerasin jälle tervise "nahka" aspiriini võtmisega külmetushaigusest jagu saamiseks. Perearstiga konsulteerides tegin hiljuti veel ühe kolmikravi kuuri läbi. Päris 100% tulemust seekord ei olnud, natuke kipub mõnikord ikka "närima" kuigi ei saa võrrelda nende piinadega, mis olid aastaid varem. Tundub, et ka väljaheites on verd. Mind huvitab, mida peaks tegema ja milliseid ravimeid nö järelraviks võtma et probleemist löplikult vabaneda!

Tänan.
Rein

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Haavandi tekkepõhjuseid on mitmeid. Helikobakter on reeglina duodenaalhaavandi tekkes süüdi. Aspiriinist tekib mao haavand. Aspiriinist itngitud haavandite puhul kolmikravi ei aita. Kolmikravi tehakse mikroobi hävitamiseks. Kui helikobakterit enam pole, siis ei saa teda ka tappa.
Aspiriini haavandeid ravitakse vaid hapet pärssivate rohtudega.
Aga siiski - eduka ravi eelduseks on täpne diagnoos!
Dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

valu kolmnurgas

Niisiss on lugu järgnev. Olen 34 aastane hästi toidetud pereisa ja elul nagu ei peakski nagu midagi viga olema.Aga võta näpust juba varsti saab aasta,kui kõik see kammajaaa hakkas.Algul olid kõrvetised ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Edastatud info põhjal või Teie perearsti aadressil ainult kiidudõnu lausuda. Mõttekäigud on loogilised ja ravimite valik asjakohane. Enamat sellses suhtlusvormis pakkuda ei saa.
Edu ...

Loe edasi

kaksteistsõrmiksoole haavand

Sain teada alles hiljuti, et mul on kaksteistsõrmiksooles suur haavand, kuid seda ei tea, kui kaua, sest sellised valud esinesid ka juba kaks aastat tagasi. Mind huvitab see, et mida ma tohin süüa. Enamasti ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Dieedi osatähtsus haavandtõve ravis on jäänud tahaplaanile. Kaasajal on head ravimid edukaks raviks. Iga gastroenteroloog on pädev selles küsimuses nõu andma.
Toit olgu mitmekesine ja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi