magu ja soolestik 11.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Lp. Tohter.
Küsisn juba korra oma mao kohta, kuid ilmselt oli küsimus ähmaselt esitatud.
Niisiis: olen võtnud vaheaegdaega juba juulist raniberli, kuid ikka on magu ja ka kogu kõht nö õhku täis. Kas söön haput või mitte on paha tunne ja kerge iiveldus. Oma piirkonna gastroloogilt kaugemale ei ole pääsenud ja tema ka mingitele uuringutele ei saada. Ainult vereproov ja ultraheli. Ajab neelatama ja söögitorus on justkui mingi takistus ees neelamisel ( see ajabki neelatama). Soolestikus on ka peaagu pidev "laulupidu".
Jõudu Teile ja oodates Maris

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere, Maris.
Gastroskoopia tuleks ikka teha kui on neelamishaire. Kuna kaebusi on hasti palju, siis soovitan tulla/minna teise gastroenteroloogi vastuvotule. Saatekirja saab perearstilt ja kui saatekirja ei ole, siis tuleb visiidi eest maksta ja saab ka jutule.
Raniberli voiks seni jatkata.
Dr Kariis