Kõhu probleem 04.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Mõni kuu tagasi tekkis kõhu kinnisus(tarbisin Zn,Se,C-vit.) ja valu pimesoole piirkonnas kuid midagi tõsist ei juhtunud, nädala möödudes (tarbimise lõpetamisel) aga oli kerge kõhu lahtisus ja koos väljaheitega kaasnes mingit lima. Vahest ka kõhugaaside laskmisel kaasnes läbipastvat ollust. Mõne päevapärast olin probleemi unustanud. Kuid kuu tagasi olin angiinis ja sain raviks tugevaid antibiootikume kaasnes jälle kõhu kinnisus ning nüüd on kõht lahtine ja väljaheide poolvedel.
Millest sellised probleemid tekkivad kas ravimit tarbimisest või on midagi tõsisemat viga ?
Teid ette tänades W

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Selle info pohjal ei saa kokkuvotet veel teha. Koik variandid on voimalikud.
Dr Kariis