sagedased kõhugaasid 25.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
kas on võimalik midagi ette võtta kõhugaaside ja vasakult poolt koriseva kõhuga? Seedimisprotsess on häälekas ja segab mu elu väga juba 10 aastat. Muidu on tervis hea olnud ja olen ka palju sporti teinud. Söögiisu on samuti hea. Kõhuprobleemidega olen korduvalt ka arstide juures käinud ja abi otsinud. Eelmisel aastal tehti taas üsna põhjalikud uuringud ja uuriti soolestikku seespoolt, lisaks võeti mitmesuguseid analüüse. Diagnoosiks on nende aastate jooksul pandud ärritunud soole sündroom ja piimatalumatus. Allergiatest näitas ka mõne toiduaine suhtes allergiat. Piima pole ma kunagi joonud ning püüan vältida ka gaase tekitavaid sööke. Kuid ikka kahjuks pole abi millestki olnud.
Kui kõhuprobleemid 10 aastat tagasi algasid, tekkisid kõhukorin ja gaasid vaid loengutes ja kohtades, kus pidi vaikselt olema. Aasta-aastalt on aga see probleem süvenenud ja viimastel aastatel tunnen kõhuvaevusi tihti, kõige ebamugavamad on hommikud, kus ärgates on vasak kõhupool gaase ja pingeid täis. Enam pole ainult seedimine häälekas, mis varem häbi pani tundma, vaid kannatan ka gaasivalude ja puhituste käes, mis pärast tühjendamist küll tavaliselt kaovad.

Kui varem olin optimistlik ja uskusin, et sellele probleemile saab abi, siis nüüd olen kaotanud usu. Valin sööki, kuid see ei ole aidanud. Vahest on aga perioodid, kui kõht erilisi probleeme ei tekita, ehkki toiduvalikus enda arvates muutust ei ole. Ootamatu kogemuse sain eksootilises riigis 2-nädalasel reisil käies, kus kõht oli 2 nädalat järjest hea ja gaase ega kõhuvaevusi üldse ei tekkinud. See tundus imena, sest olin selle tunde juba unustanud.
Olen juba 31-aastane. Lisaks sagedastele vaevustele on tekkinud ka hirm, et sellest võib vähk tekkida ja seepärast on tekkinud kartus lapsi saada ja pereelu elada.
Kas oskate öelda, ka on üldse lootust, sest arstide juures olen palju kordi käinud?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Loodame, et kõikvõimalikud uuringud põhjuse selgitamiseks on tehtud. Arutada võiks võimalikke lahendusvariante ometi.
Edu,
Dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

liiga suured kõhugaasid

Tere !
Mul on mure liiga suurte kõhugaasidega, mis kinnihoidmisel tekitavad ebameeldivat kõhupuhitust ning valu. Liigseid kõhugaase on ka varem olnud, kuid viimastel aegadel on need eriti aktiviseerunud, ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Esimene praktiline nõuanne seisneb selles, et püüdke siiski gaasidel tulla/minna lasta - kohe saab kergem. Võimalike kõhutuulte põhjuse üle tasuks siiki spetsialistiga aru pidada.
Edu,
Loe edasi

gaasid...

Tere. Kas see on organismi iseärasus, et mul on kogu aeg kõhugaasid? Ja kõht on kinni ka(käin läbi umbes iga 4 või 5 päeva tagant) või siis hoopis lahti- mitte kunagi normaalne. Kas peaksin pöörduma perearsti ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Tavaliselt püüme neis olukordades täpsustada mõne haiguse esinemist-puudumist. Sagedamini on tegu sooletalitlushäirega. Ravi ja diagnoosi suhtes soovitan siiski arstiga konsulteerida.
Dr ...

Loe edasi

Kõhugaasid.

Tere, olen 32 a. naine ja peale äsjast rasedust ning sünnitust on mul tekkinud probleem kõhugaaside pidamatusega - ma ei suuda kontrollida nende väljumist (st. on pidev oht avalikus kohas rumalasse olukorda ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!Konkreetset toiduainet, mis annab vänget lõhna kõhugaasile on küll raske nimetada. Usun, et see probleem leiab lahenduse kuna sünnitusest siiski vähe aega möödas.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi