Refluks 18.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline küsimus, et kui mul on refluks ja sulgurlihase mittekorralik töötamine, siis milliseid asju võib see endaga kaasa tuua? Ja kuidas seda ravida? Näiteks mida süüa. Vähemhappelisi toite. Aga näiteks mida? Seda tean ka, et kõhulihaste trenn aitab ja korraga vähem söömine.
Aga kas sulgurlihase operatsioon oleks soovitatav? Ja kui raske see oleks. Kas peale seda peab mitu päeva haiglas olema või võib kohe koju minna?

Lugupidamisega,

Sander

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Mõtlesin esimese hooga, et tegu on väljaheite pidamatusega, aga korduval lugemisel tundub, et reflukshaigus ehk söögitoru alumise sulguri talitlushäire.
Minu arvates ei ole see parandatav. Avitab see kui süüakse vähem korraga, ei minda pärast sööki voodisse, välditakse gaseeritud jooke ja võetakse vajalike ravimeid vajadusel.
Edu,
Dr Kariis