Probleem kõhuvaludega. 14.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu mure seisneb selles, et mul on teravad ja järsud valud vasakul alakõhus. ca 3 kuud tagasi oli mul kuu aega probleem kõhu kinnisusega, milletulemusel olid mul päraku juures haavandid. perearst kirjutas mulle PROCTOSEDYL küünlad. Muutsin menüüd, ning sain kõhukinnisusest lahti ja ka haavandid paranesid. möödus 3 nädlat ilma eriliste vaevustetta, vahel kõht õrnalt andis tunda, kuid ma arvasin, et on gaasi valud.
3 jaanuari öösel hakkas mulkõht valutama ja hommikul olid hooti järsud ja väga teravad valud, tuli kiirabi ja viis mu haiglasse. kuna valud olid vasakul alakõhus ja ei levinud, siis panid mind günekoloogiasse. vereja uriini proov näitasid põletikku. samas arst ütles, et munasarjad ja emakas on täiesti korras. nad muud ei uurinud. põletiku vastu kirjutasid DOXY -M- RATIOPHARM 100 ja METRONIDAZOL 500mg, viimane võis arsti hoiatusel põhjustada iiveldus, mis ka juhtus.haiglas ja hiljem ka kodus olid mul järsud valud enne gaaside väljumist. nädal hiljem kui käisin kontrollis, siis vereproov oli peaaegu korras ja arst ütles, et ei pea enam ravimeid võtma.
valud endiselt alles, küll nõrgemad, kui siiski. esmaspäeval olid valud taas väga tugeva ja käisid hooti.

ma ei tea, kelle poole pean pöördum, või millist saatekirja perearstilt paluma, sest valud on tugevad.

Lisan, et mul on 1a3k tütar. (sünnitusega põhjendas pereasrt kõhukinnisust)

Ettetänades

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Kuna ma ei tea millises linnas Te elae, siis ei saa soovitada kedagi teist kui oma perearsti.
Dr Kariis