hepatiit 11.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

aastavahetuses olin vahekorras inimesega kelle b-hepatiit, kasutasime küll kondoomi aga ikkagi olen kuulnud et nakkab ka suudlemise ja muulgi kergemal viisil. ja oleme ka hiljem koos olnud peale seda. 4 päeva peale esimest kontakti käisin ennast vaktsineerimas. paar korda selle aja jooksul tänaseni on mul olnud palavik 37.5 ja kadunud, kas see võib sellega seotud olla? ja kui suur on tõenäosus et nakkuse sain? ja kui kiiresti hakkab vaktsiin mõjuma? mis edasi?
perearstiga kontakteeruda ma ei taha mõnel põhjusel.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Õnneks ei ole hepatiit sugugi piisknakkus vaid nakkab eeskätt verega. Kui üksteistt veristatakse, siis on nakkuse saamine tõenäoline. B hepatiidi ülekanne sugulisel teel on võimalik, tõenaosus siiski väike. Vaktsiini toimimise kohta annavad tunnistust B heaptiidivastaste antikehade tekkimine organismis. Võib kontrollida pärast teist süstet ja üldse tehakse kolm doosi.
Dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

hepatiit c

tere. mul kais kulas yks noormees, kes kellel on hepatiit c. ta einestas meil. kas see haigus voib noude kaudu edasi meile kanduda?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Nõude kaudu ei kandu. Kutsuge ta julgelt veel külla! Soovitan siiski teineteist mitte hammustada, sest haigusetekitaja antakse edasi verega.
Julgust,
Dr Kariis

Loe edasi

c hepatiit

olin doonor ja mul avastati c hepatiit, esimesel korral kui doonor olin siis ei avastatud midagi aga aasta hiljem taas verd andes avastati hepatiit, kas see tähendab et selle vahepealse aasta jooksul nakatusin? ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Verekabinet uurib kõikide doonorite verd C hepatiidivastaste antikehade suhtes, mis tekivad kuni 2 kuud pärast nakatumist. Maksa põletiku esienemisest annavad tunnistust AST ja ALT nihkhed, ...

Loe edasi

rasedus ja autoimmuunne hepatiit

Sooviksin teada kas ja kuidas mõjutab autoimmuunne hepatiit raseduse kulgu ja lapse arengut?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Igasugune krooniline haigus muudab raseduse komplitseeritumaks. Siiski ei ole sageli probleemiks niivõrd haigus ise kui selle raviks kaustatavad ravimid. Jmmunosupressiivne ravi on raseduse ...

Loe edasi

hepatiit

Kuhu peaks pöörduma kui ma soovin ennast kontrollida erinevate hepatiitide suhtes?

Vastas dr Toomas Kariis

Piisab perearstist. Klassikaliselt uuritakse kahe erinevaviiruse B ja C esinemist vereanalüüsi abil. Viimased on odavad ja võimaldavad selgitada,kas olete terve.
Hepatiitide diagnostikaga tegelevad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi