Kõhugaasid 15.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
pöödrdun teie poole, sest kuskilt mujalt ei oska enam abi otsida. Olen väga mures oma ema pärast (80-aastane). Ta ei söö praktiliselt üldse enam midagi ja on jäänud juba väga kõhnaks ja nõrgaks. Päevaratsioon on suurusjärgus poolteist võileiba ja banaan. Ta ei söö, sest ütleb et söömine tekitab koledat valu kõhus. Valu põhjuseks on ilmselt gaasid, sest tõesti on kõht punnis nagu rasedal ja iga natukese aja tagant (ma ei liialda, kui ütlen, et umbes kord minutis) tulevad röhitised või kõhutuul. Ei oska enam ühtegi toiduainet valida, mida üldse süüa võiks. Espumisan natuke aitab. Kas seda võiks rohkem võtta? Kas on olemas mingeid suhteliselt "gaasikindlaid" toiduaineid? Praegu tundub küll, et isegi riisipuder ei sobi. Kas oleks äkki midagi võimalik teha söögiisu tõstmiseks, praegu sööb ema väga vastumeelselt ja ilma igasuguse isuta. Kõikvõimalike arstide juures on käidud, need on öelnud kahte asja - mao alahappesus ja soolte supistused. Ja et nende suhtes polegi nagu õieti midagi leevenduseks ette võtta. Mul on tunne, et mu ema sureb varsti lihtsalt nälga.

Edu teie töös ja kena jõuluaega.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Esiteks tuleks selgitada, kas seedetrakt on läbitav- välistada soole kasvaja. Seejärel keskenduda soole talitluse aktiveerimmisele ja siis tuleb ka söögiisu.
Dr. Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

liiga suured kõhugaasid

Tere !
Mul on mure liiga suurte kõhugaasidega, mis kinnihoidmisel tekitavad ebameeldivat kõhupuhitust ning valu. Liigseid kõhugaase on ka varem olnud, kuid viimastel aegadel on need eriti aktiviseerunud, ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Esimene praktiline nõuanne seisneb selles, et püüdke siiski gaasidel tulla/minna lasta - kohe saab kergem. Võimalike kõhutuulte põhjuse üle tasuks siiki spetsialistiga aru pidada.
Edu,
Loe edasi

gaasid...

Tere. Kas see on organismi iseärasus, et mul on kogu aeg kõhugaasid? Ja kõht on kinni ka(käin läbi umbes iga 4 või 5 päeva tagant) või siis hoopis lahti- mitte kunagi normaalne. Kas peaksin pöörduma perearsti ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Tavaliselt püüme neis olukordades täpsustada mõne haiguse esinemist-puudumist. Sagedamini on tegu sooletalitlushäirega. Ravi ja diagnoosi suhtes soovitan siiski arstiga konsulteerida.
Dr ...

Loe edasi

gaasid

tere!
muret teevad kõhugaasid. need on olnud juba väikesest peale, kui alles nüüd avastas kooliarst, et need on gaasid. Sel ajal kui mul gaasid on, on mul
tohutult valus, käia ei saa ( kui ...

Vastas dr Toomas Kariis

Soovitan mõlemas küsimuses konsulteerida gastroenteroloogiaga. Päraku lõhe on ravitav. Kõhugaaside põhjus vajab selgitamist. Ka seda vaevust saab leevendada.
Tervist soovides,
Dr. Kariis

Loe edasi

Kõhugaasid.

Tere, olen 32 a. naine ja peale äsjast rasedust ning sünnitust on mul tekkinud probleem kõhugaaside pidamatusega - ma ei suuda kontrollida nende väljumist (st. on pidev oht avalikus kohas rumalasse olukorda ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!Konkreetset toiduainet, mis annab vänget lõhna kõhugaasile on küll raske nimetada. Usun, et see probleem leiab lahenduse kuna sünnitusest siiski vähe aega möödas.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi