röhatised 11.11.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Mul selline mure, et kui ma söön või joon,siisläheb vist natuke õhku ka alla, aga probleem on selles, et röhatised jäävad nagu kuskile kinni. Väga ebameeldiv tunne on. Tunnen nagu jääksid selga kinni, siis koputan rinnaku vastu jaläheb kergemaks.Kõrvetisi mul pole.Olen suitsetaja ja rõga on parasjagu.Kopsud korras.Minu meelest tekkisid siis kui hakkasin tegelema joogaga, tuleb venitada nii selja kuikõhu lihaseid.Väike neelamisvalulikkus on ka tänu kilpnäärme sõlmele.Kas see sõlm võib ka rõhatisi mitte üles lasta.Ette tänades.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Leidke võimalus kuidas selle vaevusega toime tulla. Kui see ei õnnestu, siis konsulteerige arstiga. Reflkushaiguse suhtes võiks siiki uurida.
Dr Kariis