Lapsel kõhuvalu 30.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Soovin teada,kas endoskoopilist ülevaatust tehakse ainult siis kui on valuperiood või ka selle möödumisel. Minu laps 16a on hädas oma kõhuvaluga vähemalt korra aastas. Praegu ei ole see mitte teine ega kolmas vaid arvan et juba neljas kord. Arst kirjutas praegu välja No-spa tb. aga need ei mõjunud, siis küsisin saatekirja uuringutele aga ta ei usu et nii noorel inimesel võib midagi tõsist olla ja andis tbl.Ranitidin. Eelmine kord oli selline valuperiood möödundaasta suvel mis venis kah juba üle nädala, raviks olid tb. Rennie. Täna on viies päev, enam nii väga ei valuta aga öösiti küll rahu ei anna. Soovin teada kas peaks ikka kindlasti tegama endoskoopiat või ootama ja vaatama nagu arst soovitas. Olen väga mures,sest see probleem on juba korduvaks muutunud.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Haavandtõbe esineb ka 16 aastaste. Endoskoopia on parim võte haavandi leidmiseks või siis selle haiguse välistamiseks. Lapsed taluvad gastroskoopiat reegilna palju paremini kui noored täiskasvanud. Soovitan kindlasti uurida. Haavandtõbe saame hästi ravida.
Tervitades, dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

lapse kõhuhäda

Tere!
Minu 3.5 aastane poeg haigestus ootamatult - kurtis kõhuvalu ja oksendas. Iga allaneelatud veelonksu või söödud suutäie oksendas paari tunni jooksul tagasi. Perearst saatis meid haiglasse kuna ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Suure t]en'olisusega on tegemist seedetrakti viirusinfektsiooniga, mis on ise lahenev ja vajab vaid kyllaldaselt vedelikku.
Kui laps oli varem ja on ka nyyd heas vormis, siis on hasti. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi