crohni tõbi 30.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Kas ja milliseid valuvaigisteid on võimalik kasutada crohni tõvest tingitud soolevalude korral? Umbes korra kuus tekkiv tugev puhitus ja tugevad krambitaolised valuhood on väga kurnavad. Raviarsti väitel valuvaigistid sel juhul aga ei mõju.
Haigus diagnoositud viis aastat tagasi, eemaldatud 0,5 m peensoole lõpuosa ja jämesoole algus.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Jagan igati teie arsti arvamust. Valuvastase võitluse põhireegel on põhjuse likvideerimine. Crohni tõve puhul võivad valud olla tingitud soole ahenemisest.
Mõnikord võib üksikjuhtudel õnnestuda soolt lainedada spetsiaalse ballooniga. Sellist menetlust olen varem teinud. Crohni tõbi on tõsine haigus ja selle tüsistuste ravi väga individuaalne. Soovitan kahtluste korral ikka konsulteerida mõne teise gastroenteroloogiga Eestis või välisriigis.
Edu, dr Kariis