Magu või maks? 22.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 37 a naine. Paaril viimase nädala jooksul on mul olnud valuhood, mõnel päeval 1X, mõnel päeval 4-6X, mõnel päeval mitte ühtegi. Need ei ole tugevad valuhood, kuid kogu rindkere tõmbub kõvaks, häiriv valu kandub kurku, tekib õhupuudus, halb enesetunne. Püüan sügavalt hingata, siis mõne aja pärast tuleb röhatus ja ka valu kaob koos muude sümptomitega.
Nädal tagasi lõpetasin Augmentini võtmise; olen pühapäevasuitsetaja; joon 2-3 tassi kohvi päevas; ei taha ega söö hapusid toite; alkoholi tarbin minimaalselt (punane vein); diag: südame arütmia. Kas peaksin kohe arsti juurde minema, kas võib olla tegu tõsise haigusega? Tänan!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Ainus mis teie kaebustes viitab seedetraktihaigusele on rõhitise esienmine ja valude leevendumine pärast rõhitsemist.
Tuleb siiski täpsustada kui terve on süda ja kas pole tegemist söögitoru-mao haigusega.
Tervitab dr Kariis