kõhuvalu 19.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen hädas kõhuvaludega juba 5 aastat. Valu on vasakul alakõhus,näriv,kuhugi mujale ei kiirga.Tööd laseb teha aga pidevalt mõtetega selle juures.Kuna emal oli pärasoolevähk, on uuritud väga põhjalikult.Tartus onkoloogias, Tartus Maarjamõisas, naistearsti juures.Soole,neeru jms uuringud kõik on tehtud,aga viga pole.Ahhaa üks polüüp eemaldati igaks juhuks(see valu ei pidanud tekitama). Kahjuks ei tea Maarjamõisa Täpset diag., Aga kirjutati amitriptylini. Aasta aitas, 90% valudest kadus. Rohtu 1,5 aastat tarvitanud, aga valud hakkavad hiilivalt tagasi tulema.Perearst ütleb,et seda rohtu millegagi vahetada pole.(umbes nii,et te peaksite nende valudega juba olema ära harjunud.see mind aga ei rahulda. Kas on veel mingeid võimalusi.?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Tegu ei ole tõenäoliselt soole orgaanilise haigusega. Probleem on reaalne ja aidata pole lihtne. Siiski ei sisalda kiri piisavalt informatsiooni olukorra hindamiseks. Võimalik, et probleemi saaks siiski leevendust tuua. Peab tunnistama, et mõnikord ei õnnestu kroonilist valu olemasolevate vahenditega mõjutada. Täpsemat otsust kirja põhjal anda ei saa.
Dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

kõhuvalu naba piirkonnasTereolen 25 aastane naine. Olen 3-ndat kuud rase. Muret teeb mulle kõhuvalu, mis tekkis mul peale sööki nabapiirkonnas. Arvan ise, et see valu ei ole seotud raseduse ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!Kui olete rase, siis esmaselt peaks siiski nõu pidama oma naistearstiga. Raske on mingi konkreetse haiguse võimalikkuse kohta siin nõu anda.TR.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi