Kõhuvalu 15.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Probleem järgmine: peale söömist esineb kõhus suhteliselt tugev valu. Tekib puhitus (spasm?), kõht oleks nagu gaase täis (siin juures tuleb mainida, et ma söön rahulikult, kiirustamata. Seega õhk ei tohiks soolestikku söömise ajal sattuda). Valu on kohati väga tugev ja ebameeldiv. Võiks öelda ka nii, et see segab juba minu tegemisi-toimetusi. Ka eile oli väike 'atakk'- tugev nõrkus, meeletu kõhuvalu ja puhitus. Ka rinnapiirkonnas oli valu.
Kas tegu on stressist tingitud olukorraga?
Pean veel mainima, et kõhuhäda tekib just siis, kui päeva ajal kuskil väljas söömas käin. Kui einestan kodus, siis sellist probleemi ei teki.

Ette tänades,
neiu K. (21 a.)

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Kirjeldus viitab seedetrakti talitluse häiretele, aga vajalikud oleksid ka täpsustavad uuringud. Eeskätt tuleks uurida haavandtõve suhtes ja kui olete sünnitanud, siis ka sapikivitõve suhtes.
Pidage vastu, dr. Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

kõhuvalu naba piirkonnasTereolen 25 aastane naine. Olen 3-ndat kuud rase. Muret teeb mulle kõhuvalu, mis tekkis mul peale sööki nabapiirkonnas. Arvan ise, et see valu ei ole seotud raseduse ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!Kui olete rase, siis esmaselt peaks siiski nõu pidama oma naistearstiga. Raske on mingi konkreetse haiguse võimalikkuse kohta siin nõu anda.TR.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi