helico bakter 24.09.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tervist.
Leiti seedetraktist helico bakter, mida püüti tugevate antibiootikumide raviga kaotada. Poole aasta pärast järelkontrolli minnes, avastati et ravimid ei ole piisavalt mõjunud. Arsti kommentaar oli retooriline, et bakterit ei ole võmalik hävitada, kuna kõige "kangemad" rohud ka ei mõjunud. Kas on see tõesti nii ja mul tuleb lihtsalt leppida tõsiasjaga või on ikkagi teisi võimalusi ka?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Helikobakteri hävitamiseks on mitmeid skeeme, nende raviefektiivsus jääb siiski ca 90 % kanti. Kuna te ei teata, millist kombinatsiooni kasutati, siis ei saa ka rohkem kommenteerida.
Dr Kariis