põikpäine papi 03.09.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen vist maailma kõige põikpäisema vanaisa lapselaps.Nimelt ei lähe ta iial arsti juurde.Ainuke võimalus on ta vist ära uimastada ja siis viia. Näen, et tal on vist mingi probleem maksaga, hoiab aeg-ajalt külge kinni ja kurdab iiveldust.Kas te võite öelda, millised on maksapuudulikkuse sümptomid, siis saan oma kangekaelset vanaisa jälgida ja kuidagi ehk ka arsti juurde meelitada.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Maksapuudulikkuse tunnusteks on kõhu suurenemine vedeliku kogunemisest kõhtu, hüübimishäirete tekkimine, nahakollasus, maksa lõhn suust, lihaste kadumine, uimasus ja teadvuse häirete tekkimine.
Kui seda veel pole, on lootus, et maks polegi rikkis.
Kahjuks ei saa tõesti vägisi kedagi abistada.
Tunnen kaasa,
dr Kariis