rasedus ja autoimmuunne hepatiit 02.09.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Sooviksin teada kas ja kuidas mõjutab autoimmuunne hepatiit raseduse kulgu ja lapse arengut?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Igasugune krooniline haigus muudab raseduse komplitseeritumaks. Siiski ei ole sageli probleemiks niivõrd haigus ise kui selle raviks kaustatavad ravimid. Jmmunosupressiivne ravi on raseduse ajal vastunäidustatud, hormoonravi võib mõjutada raseduse kulgu. Konsulteerige gastroenteroloogi ja günekoloogiga täpse raviplaani koostamiseks.
Tervitades,
dr Kariis