Valu maksas 28.08.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 50-aastane mees. Olen põdenud 16 aastat tagasi kollatõbe. Ei tarvita kangeid alkohoolseid jooke, ainult heledat õlut ja šampanjat. Pärast viimase joomist tekib maksa raskustunne ja aeg-ajalt ka iiveldus. Kas on tegemist maksa ärritusega või võib olla ka raskem maksakahjustus. Vereproov on korras.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Tavaliselt kulgeb maksahaigus salaja ilma kaebusi tekitamata seni kui juba maksa puudulikkus tekib. Maksa olukorra hindamiseks tehakse 3-4 vereanalüüsi, mis annavad veenva kinnituse sellest kas maks on terve või haige. Kui tehakse vastavad testid, siis saabki vastuse Teie küsimusele maksa kohta.
Head tervist,
dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

bilirubiin

Tere!
Mure järgmine.Olen 36 a. meesterahvas.Juba mõnda aega annab tunda valu kõhus ,ning paremal roiete all.Bilirubiini näit veres oli 33 ja nüüd hiljuti 29 .On see väga palju - normaalne vist 17.On ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Bilirubiini tõus ei pea tähendama veel maksahaigust. Valu all muidugi kannatama ei peaks, selle põhjus on siiski sagedamine maos ja kaksteistsõrmiksooles kui maksas. Diagnoosi täpsustamiseks ...

Loe edasi

rasv-maks

Tere olen 33a. mees 3 aasta eest diagnoositi mul maksa steatoos K70,0 Nooruses põdenud ka kollatõbe.Alkoholiga ei liialda nädalalõpul max 2õlut.
Muret teeb see ,et uriin on muutunud viimasel ajal ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tänan hea portaalikohase küsimuse eest.
Maksa steatoos on seisund kus maksas leitakse tavaliselt rohkem rasva. Põhjusi mitu, sagedasemad on alkoholi liigtarvitamine, rasvtõbi, suhkruhaigus. Rasvladestus ...

Loe edasi

pisted maksas

kas maks on haige, kui iga kord pärast sõbrannadega klaasi veini joomist tekivad maksa piirkonda pisted ja valulikkus. Sapipõis on mõni aasta tagasi opereeritud.

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Vaevalt, et maks haige on. Klaasi veini peaks iga daami maks välja kannatama. Põhjust tuleb tõenäoliselt otsida mujalt. Tuleb arstile minne.
Tervitades, dr Kariis

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi