Halb hingeõhk 12.08.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Pöördun küsimusega abikaasa kohta. Tegu 31-aastase mehega, kellel paaril viimasel kuul on lausa hingemattev hingeõhk - haiseb sõna otseses mõttes nagu loomasõnnik, eriti koledasti tühja kõhuga. Hambad on korras, hambakivi eemaldatud - ühesõnaga hammaste halb seisukord välistatud. Varem on hingeõhuga kõik korras olnud.
Kui hakkasin tagasi mõtlema, millal selline jube hais tekkis, jõudsin ühele kahtlusele. Nimelt oli abikaasal 3-4 kuud järjest periood, kus ta tarvitas ägeda seljavalu ( viimane kuu ei olnud võimalik enam üldse liikudagi ) leevendamiseks Vioxxi, Diclaci, Ibuprofeni jne tõesti suurtes kogustes. Esines iiveldus, isupuudus ja tunne, et "kõht nagu kuumaks üleni", võttis kõvasti kaalus alla - ligi 8 kilo. Lisandusid hiljem ka süstid Naklofen, Tramadol ja Xefo. Lõpuks siiski peale arsti vahetust tehti seljalõikus, mille tulemusena tõusis mees jälle jalule ja päevapealt valuvaigistitega lõpetas. Siis oli juba paha hingeõhk väga häiriv.
Kas võib olla, et halb hingeõhk on pikaajalise suukaudsete valuvaigistite tarbimise tagajärg? Kui jah, siis kas on võimalik seda kuidagi leevendada? Näiteks midagi kindlat süües või mingit toiduainet vältides? Või on vajalik lihtsalt oodata, kuni asi iseenesest ehk paraneb? Isu on taastunud ja tasapisi kaalugi tuleb juurde.
Kiri tuli pikk, aga vähemaga ei saanud hakkama.
Suur tänu vastuse eest.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Jaksasin kirja läbi lugeda ja tänan põhjaliku taustainformatsiooni eest. Halva hingeõhu probleemil ei ole ühest vastust. Põhjusi võib olla mitu. Antud juhul soovitan teha gastroskoopia kuna valuvaigistid kutsuvad esile haavandite tekkimise maos ja kehakaalu kaotus on kidlasti märk tõsisest tervisekahjustusest.
Edu, dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

ebameeldiv hingeõhk

Minu 40.aastasel abikaasal on kohati väga ebameeldiva lehaga hingeõhk, mis erinevatel aegadel varieerub hapukast väävli(või kuidas seda kirjeldada- umbes selline nagu raskeveomasinate summutitest tuleb)lõhnani. ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere, Krissu!
Kõige kindlam nõu, mida saab anda on vahetada välja abikaasa, tavaliselt lahkub siis ka ämm silmapiirilt.
Tegelikult on raske viga kõrvaldada kui põhjust ei leia. Tegu on mikroorganismidega, ...

Loe edasi

Halb hingeõhk

Tere
Mul oleks küsimus, millest võib olla tingitud halb hingeõhk hommikuti või kui olen lihtsalt lamanud paar tundi? Pesen hambaid regulaarselt ja vähemalt mulle tundub, et see halb hingeõhk on tingitud ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Sage probleem. Enamasti seotud ninaneelu haigustega, aga eks me neid kysimusi kurguarstide kahasse haruta.
Dr Kariis

Loe edasi

dieet

Tere
Mul on selline küsimus, et kas siis kui dieeti pidada, tekib halb hingeõhk sellest, et organism ei saa kõiki vajalikke aineid kätte, või sellest, et on mingid seedeprobleemid?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Süües hõõrutakse toiduga seedekulgla seinu, muutub happesus suus, muutub mikroobide hulk, sellest ehk ka hingeõhu paranemine.
Sööge ikka! Dieedi pidamine ei tohiks olla nälgimine.
Edu,
Loe edasi

Halb hingeõhk

Tere.Olen üle aasta vist juba kannatanud selle pärast,et mul on halb hingeõhk.Olen läbinud kõik mao uuringud javiga pole ikka leitud ,soovitati ainult juua palju Gefiljuse tooteid aga sellest pole abi ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere Gerda.
Tegu on keerulise probleemiga, mille põhjust polegi lihtne leida. Vastupidi üldlevinud arvamusele, et halb hingeõhk on tingitud mao haigustest julgen väita, et põhjus sagedamini peitub ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi