soolte tühjendus halvatud inimesel 04.07.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Millised võimalused on soolte tühjendamiseks rinnust saati halvatud noormehel?
Küünlaid kasutades võtab kõhu lahti ja tuleb vähehaaval mitu päeva, vahel jääb ikkagi kõvem roojatropp ette, mida peab ise välja võtma. Oleme proovinud ka mikrolaxi, kuid see ei mõju. Kas saab abi suukaudu võetavatest lahtistitest või on veel mingi võimalus, et ühe päevaga asi aetud saaks. Kust saaks sellise probleemi kohta infot ?
Põie tühjendamiseks on püsikateeter.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Näen lahendust korrapärases lahtistite tarvitamises. Tuleb kombineerida erinevaid lahtisteid, eeskätt mahulahtisteid ja ka stimuleerivaid näiteks laktuloosi kombineerimine forlaksi ja sennaga sobivates annustes võiks anda efekti.
Edu soovides, dr Kariis