soolte tühjendus halvatud inimesel 04.07.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Millised võimalused on soolte tühjendamiseks rinnust saati halvatud noormehel?
Küünlaid kasutades võtab kõhu lahti ja tuleb vähehaaval mitu päeva, vahel jääb ikkagi kõvem roojatropp ette, mida peab ise välja võtma. Oleme proovinud ka mikrolaxi, kuid see ei mõju. Kas saab abi suukaudu võetavatest lahtistitest või on veel mingi võimalus, et ühe päevaga asi aetud saaks. Kust saaks sellise probleemi kohta infot ?
Põie tühjendamiseks on püsikateeter.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Näen lahendust korrapärases lahtistite tarvitamises. Tuleb kombineerida erinevaid lahtisteid, eeskätt mahulahtisteid ja ka stimuleerivaid näiteks laktuloosi kombineerimine forlaksi ja sennaga sobivates annustes võiks anda efekti.
Edu soovides, dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

kõhukinnisus vähihaigel

Tere,

Olen mures oma isa pärast. Nimelt selle aasta juuli lõpus avastati tal (60 a.)eesnäärmevähk, mis kahjuks on levinud juba luudesse (nn. hulgi metastaas).
Peale vähi on tal probleemiks ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Sööa tuleb hoolega ikka edasi, uuringuid teha pole vaja, aga lahtisteid võtta pidevalt. Konreetsemaks konsultatsiooniks tuleb pöörduda arsti poole.
Teie, dr Kariis

Loe edasi

Mured soolestikuga

Tere!

Olen 26a. naine. Olen juba mõnda aega tundnud vasakul pool alakõhus tihket moodustist,mis vahel muutub paariks - kolmeks päevaks väga valulikuks ja siis nagu kaoks kuhugile ära.Mõne nädala ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!Tõesti ilma uuringuteta on väga raske õelda, missuguse haigusega võiks tegemist olla. Kui aga vereeritus on soolest pidev, siis peaks see küll olema mõjuv põhjus arsti juurde ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi